• Post category:aktualnosci

Najlepszy dom (ARKA) świata 2016

Przez zespół IZOMEDII odbyła się izolacja pianką (pianka pur) tego najlepszego domu świata 2016 roku wg magazynu Wallpaper*

*Wallpaper – brytyjski magazyn o architekturze, wzornictwie i modzie. Określany często mianem biblii wśród magazynów lifestyle’owych. Od 1996 roku ( momentu powstania) w Londynie.

Gratulacje dla p. Robert Konieczny i zespołu z pracowni KWK Promes. Jest nam szczególnie miło, ponieważ izolacje natryskowe wewnętrzne zostały wykonane przy udziale naszej firmy. Pianka PUR idealnie spełnia swoje zadanie!

Pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów. Niech powstanie kolejna, kolejna ARKA!

Poniżej film zrealizowany po wykonaniu wszystkich prac w budynku ( w tym tej wykonanej przez nas: izolacja przez natrysk pianką). Coś o nas od 3:15 minuty

Dom  ARKA został zbudowany niczym most tak, by woda ze wzgórza mogła przepływać pod nim swobodnie. Konstrukcją przypomina (uważają niektórzy) spotykane w tym regionie stajnie. Rzuca się w oczy unikatowe wejście do domu – zwodzony most, co powoduje, że porównujemy dom do łodzi. Przez przeszklone ściany „Arki” – widok zapiera dech. Ktoś napisał,  że „Dom ARKA wydaje się wystrzeliwać ze zbocza”.