• Post category:aktualnosci

Często na budowach spotykamy się z niewłaściwą izolacją fundamentów. Skutkiem są ogromne straty ciepła (szczególnie w budynkach starszych gdzie nie stosowano izolacji ścian piwnicznych). Powstające w ten sposób zawilgocenia mogą prowadzić do zagrzybienia pomieszczeń, w skrajnych przypadkach do uszkodzeń budynków.

Wynikające z tego faktu przewodzenie prowadzi również do dużych strat ciepła które w znacznym stopniu zwiększa koszty prowadzenia domu- rachunki za energię.

oceplanie fundamentów

Częste błędy w izolacji fundamentów pianką poliuretanową

Najczęstsze błędy wynikające z niewłaściwie wykonanej izolacji polegają na:

  • braku zabezpieczenia ściany fundamentowej przed działaniem wilgoci (pianka poliuretanowa eliminuje to zjawisko jest hydro i termoizolacją w jednym)
  • złym (niedbałym) ułożeniu płyt izolacyjnych, które mogą prowadzić do powstawania mostków termicznych (pianka poliuretanowa jest układana/nanoszona natryskowo jako jednolita bezspoinowa membrana)

fundamenty

Oprócz korzyści przedstawionych powyżej istotną zaletą izolacji pianką poliuretanową jest to, że skracamy do minimum czas i koszty wykonania izolacji fundamentów (zazwyczaj jeden dzień wykopanie-izolacja- zasypanie).

Izolacja termiczna z pianki poliuretanowej nie ulega degradacji/nie utlenia się w czasie. Doskonale przylega do natryskiwanego podłoża. Jest bardzo ekonomiczną i skuteczną formą izolacji w stosunku do tradycyjnych materiałów dostępnych na ry