• Post category:aktualnosci

Skraplanie wody w budynkach z blachy. Blachodachówka- jak powstrzymać kapanie wody.

Nie trzeba wiedzy budowlanej aby stwierdzić, że „nieszczelność” pokrycia obiektu nie zawsze spowodowana jest uszkodzeniem poszycia dachu (szczególnie blaszanego). Innym problemem powodującym kapanie z dachu jest kondensacja pary wodnej występująca na styku ciepłego powietrza z zimną powierzchnią.

Zbyt często, zapobieganie skraplaniu pary wodnej nie jest potraktowane z właściwą uwagą w procesie budowlanym. Szczególnie w budynkach przemysłowych (inwentarskie, hale łukowe, obory, magazyny żywności, blaszaki) w wyniku czego są one narażone na korozje poszycia.

Izolacje przeciw skropleniowe pianką poliuretanową

Wilgoć w wyniku kondensacji może prowadzić do pojawienia się pleśni i grzybów (na ścianach, sufitach i innych zimnych powierzchniach).
Problem kondensacji, szczególnie w halach stalowych jest związany z metodami ogrzewania, wentylacji i użytej w procesie budowy izolacji.
Wilgoć często niezauważona przez długi czas może prowadzić do uszkodzenia konstrukcji: gnicie drewna. Będzie ona również powodowała uszkodzenia materiałów/zywności, która jest na skraplanie wystawiona.

Zaledwie 20 mm warstwa natryśniętej pianki poliuretanowej (natryskowej izolacji przeciwskropleniowej) jest w stanie wyeliminować kondensację/skraplanie wody!!!

Pianka poliuretanowa (izolacja przeciwskropleniowa) jest idealnym rozwiązaniem w/w zjawisk. Idealnie przylega, usztywnia bezszwowo konstrukcję oraz trafia do trudnych konstrukcyjnie miejsc.

Podejmujemy coraz więcej prac związanych z wyeliminowaniem tego zjawiska. Jednocześnie nasze doświadczenie i wiedza wzrasta, co pozwala nam dostarczyć rozwiązanie każdego problemu kondensacji pary wodnej jakie otrzymamy.

Potrzebujesz takiej izolacji zadzwoń: 782-187-037.