• Post category:aktualnosci

Izolacja “SZYTA NA MIARĘ”….Budynku

W ostatnich latach badania wykazały, że cenne zbiory przechowywane w nieizolowanych budynkach rolniczych takich jak chłodnie, przechowalnie warzyw i owoców zmieniają swoje właściwości ulegając zepsuciu. Zaledwie 50 mm izolacja z pianki natryskowej może chronić przechowywane produkty i pomoże ustabilizować ich temperaturę przez cały rok.

Wiemy również, ze budynki rolnicze/całe agro-budownictwo nie jest łatwe do izolacji.

Pianka poliuretanowa może być natryskiwana na powierzchnie stalowe, drewniane, lub betonowe. Dzięki pianie natryskowej możemy doskonale ocieplić, zatrzymać kondensację powietrza oraz uszczelnić ściany i sufit. W ten sposób uzyskamy konstrukcję monolityczną podnoszącą w znacznym stopniu wytrzymałość.  Ocieplenie z pianki pur zwiększa stabilność konstrukcyjną. Piana poliuretanowa ma również zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagane jest zachowanie wysokich standardów higienicznych.


Przy izolacji pianką o grubości warstwy 80mm piany zwiększa nam się wydajność budynku do 95%. Podobne materiały/ piany poliuretanowe są wykorzystywane w produkcji zamrażarek. Jeśli pianką ocieplającą można łatwo utrzymać temperaturę minus dwadzieścia pięć stopni to pomyśl jakie oszczędności otrzymasz ocieplając swoją przechowalnie warzyw i owoców/chłodnie.

Adaptacyjność poliuretanowej pianki natryskowej jest rozwiązaniem wielu rolniczych i przemysłowych obiektów związanych z agro-budownictwem. Pianka poliuretanowa oferuje rozwiązania, w których brak w tradycyjnych metodach.

Nasze izolacyjne piany natryskowe aplikowane przez nas powstały z myślą o obiektach rolniczych. Natryskiwane pianki pur mają zapewnić nie tylko najdłuższą żywotność, ale również dzięki ich zastosowaniu obniżamy rachunki za media (koszty ogrzania lub schłodzenia budynku). Piana natryskowa wykazuje doskonałą izolacyjność termiczną oraz szczelność (powyżej 40mm gazoszczelność) i spełnia wszystkie wymagania stawiane tego typu budynkom: takie jak paro i wiatroszczelność, przewodność cieplna itd.

Masz pytania zadzwoń: 782-187-037