Skuteczne rozwiązania dla domu od fundamentu po strych

Izolacja fundamentów pianką poliuretanową​

Piana poliuretanowa może być stosowana bezpośrednio na betonie, natomiast rury podłogowego ogrzewania mogą być przymocowane do pianki za pomocą standardowych uchwytów. Tworzy ona na danej powierzchni hermetyczne uszczelnienie. Doskonale przylega do natryskiwanego podłoża. Jest to szybki i skuteczny proces w porównaniu do innych metod izolacji. Dodatkowo nie ulega degradacji nawet po długim czasie użytkowania. Jest bardzo ekonomiczną i skuteczną metodą.

Izolacja styropianem czy pianką poliuretanową?

Budowa domu lub remont to dla wielu z nas bardzo stresujący czas.  Często stajemy przed trudnymi decyzjami, jak ta o wybraniu odpowiedniej izolacji fundamentów, stropu czy piwnicy. Większość z nas jest wrażeniem podłogowych systemów grzewczych, które mogą być zainstalowane poza zasięgiem wzroku w podłodze. Jednak wciąż słabym ogniwem tego systemu jest właśnie izolacja. Tradycyjną, niego starszą metodą jest używanie do tego styropianu, a następnie wylewanie betonu na górze. Niestety płyty styropianowe mają słabe ogniwo, więc nie są dobrym sposobem na utrzymanie ciągłości izolacji. Styropian w skutek utleniania może powodować szczeliny prowadzące do pęknięć płytek ceramicznych. W ten sposób dochodzi do awarii. Straty ciepła przez nieizolowany strop mogą prowadzić również do skraplania pary wodnej na pokryciu dachowym.

PAMIĘTAJ!
Arkusze styropianu nie koniecznie są dobrym sposobem na utrzymanie ciągłości izolacji. Efektywniejszą metodą jest użycie pianki poliuretanowej o komórkach zamkniętych, która posiada unikalną funkcję – bezspoinowość. Sprawia, że wszystkie inne systemy izolacji są bez szans!

Zastosowanie

Fundamenty

Podłogi

Strop

Piwnica

o Pianie Pur​

Dowiedz się więcej

o Firmie