• Post category:aktualnosci

Natrysk pianki poliuretanowej – komfortowa bariera ochronna przed hałasem

  • Czy dzięki powłoce z pianki natryskowej w swoim pomieszczeniu będziemy w stanie cieszyć się komfortem spokoju?
  • Czy piana poliuretanowa stworzy skuteczną barierę przed hałasem, ruchem pieszym na piętrze domu szkieletowego?

Pianki o niskiej gęstości, o otwartych komórkach niwelują zjawisko opisane powyżej. Pianka poliuretanowa o niskich gęstościach jest dobrym izolatorem hałasu w ścianach wewnętrznych (działowych), stropach domów szkieletowych. Izolacja naszym materiałem zapewnia wystarczającą absorpcje dźwięków, które w dłuższym okresie czasu mogą niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Jest idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń:

  • z zainstalowanym kinem domowym, sal multimedialnych,
  • sal zabaw, biur domowych,
  • pomieszczeń nagrań

ocieplenie pianka pur

Właściwości pianki poliuretanowej

Pianka to także doskonały wybór dla wszystkich budynków, które posiadają wspólne ściany działowe, takie jak apartamenty. Piana poliuretanowa jako jedyny produkt na rynku spaja i wypełniania całościowo duże ubytki na powierzchni i jest łatwa do aplikacji. Doskonale przylega do większości materiałów budowlanych.

Ze względu na swoją specyfikę piana poliuretanowa oferuje doskonałe tłumienie ponieważ ma właściwości absorbujące dźwięk. Tworzy skuteczną barierę dźwiękową. Jej doskonałe dopasowanie sprawia, że jest to idealny materiał przy izolacji akustycznej (studia nagrań, pomieszczenia dźwiękoszczelne, sypialnie, pomieszczenia do kina domowego). Piana powoduje zmniejszenie odgłosów poprzez dach, podłogę i ściany. Również eliminuje / lub drastycznie redukuje odgłosy z zewnątrz (ruch drogowy, samoloty, sąsiedzi). Przykładem może być pukanie lub ruch pieszy na podłodze w mieszkaniu nad tobą. Dźwięki te są trudne do eliminacji zwykłymi metodami izolacji.