• Post category:aktualnosci

Izolacja dachów blaszanych, blacho-dachówki, blachy trapezowej

Dachy blaszane, zazwyczaj instalowane w dużych obiektach handlowych, przemysłowych lub inwentarskich są znane z braku izolacji oraz nadmiernego skraplania (kapania z dachu).
Ich wymiana lub wyeliminowanie problemu kondensacji może być kosztowne biorąc pod uwagę tradycyjne metody izolacji.

izolacja hal

Ocieplenie hali blaszanej (łukowej), płyt azbestowych (eternitu)

Idealnym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie izolacyjnej pianki natryskowej. Izolacyjna pianka natryskowa moze być instalowana szybko i efektywnie (około 1000 m2 dziennie) co zmniejsza czas przestoju obiektu. Pianka ocieplająca po zainstalowaniu natychmiast spełnia wysokie wymogi izolacji oraz eliminuje problem kapania wody z dachu.Pianką izolacyjną natryskową łatwo objąć cały obszar dachu i jego elementy (krokwie, łaty). Po nałożeniu pianka ocieplająca utwardza się tworząc sztywną zmywalną warstwę. Piana poliuretanowa do izolacji usztywnia konstukcję dachu eliminując przeciągi i kurz.

hala izolacja

Jest idealna do stosowania w budynkach rolniczych, w tym; stodoły, stajnie, magazyny zboża, ziemniaków, wiaty, hale stalowe.

Pianką ocieplającą mozna pokryć prawie kazdy kształt powierzchni budynku oraz nadaje się ona na większość podłoży. Ta metoda instalacji izolacji zapewnia spójny poziom izolacji w całym izolowanym obszarze eliminując szczeliny dla ptaków, gryzoni i innych szkodników.