• Post category:aktualnosci

piana pur

Jaką pianę stosować? Czy izolacja pianą twardą, sztywną czy miękką

Izolacje pianą poliuretanową inaczej pianką PUR można podzielić na dwa rodzaje produktów:

Dwuskładnikowa piana otwartokomórkowa zwana miekką.
Dwuskładnikowa piana o zamkniętych komórkach zwana twardą lub sztywną.

Aby otrzymać w/w produkty potrzebujemy cieczy, właściwie dwukomponentowej cieczy. Jednym ze składników piany jest izocyjanian zwykle nazywany komponentem “A”, a drugim elementem jest baza”B” nazywany poliolem.

Jaką pianę PUR wybrać?

Istnieje kilka zasadniczych różnic między tymi dwoma typami w zależności od pożądanych wymagań aplikacji. Ważne jest, aby przedyskutować z wykonawcą, który typ izolacji poliuretanowej najlepiej nadaje się do Twojego obiektu.
Sztywna pianka natryskowa (piana pur) jest dwukomponentową zamkniętokomórkową pianką poliuretanową powstała w wyniku reakcji ciekłych komponentów :mieszaniny polioli i izocyjanianu. Bezpośrednio przed natryskiem komponenty są mieszane w proporcji 1:1 w komorze natryskowej pistoletu.

Natrysk wyrobu/materiału odbywa się przy zastosowaniu wysokociśnieniowych maszyn natryskowych, gęstość izolacji po natryśnięciu wynosi 37-55 kg/m3.

Piana poliuretanowa PUR zamkniętokomorowa przeznaczona jest do wykonywania izolacji cieplnej obiektów przemysłowych/inwentarskich, stropów, ścian, fundamentów metodą natrysku. Może być stosowana w obiektach nowowznoszonych jak i uprzednio eksploatowanych. Piankę zamkniętokomorową można stosować do izolacji natryskowej zewnętrznej pod warunkiem zabezpieczenia jej powłoką przed działaniem UV.

Aby dowiedzieć się na temat produktu, przeznaczonego do zainstalowania na twoim obiekcie- zadzwoń: 782-187-037.

Poznaj różne materiały oraz ich właściwości. Wykonawca musi przedyskutować konkretne składniki chemiczne materiału, który miesza się i poddaje reakcji spieniania podczas natrysku. Nasi klienci mają dostęp do wszystkich kart technicznych (TDS) produktów wykorzystywanych w czasie pracy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania o związki chemiczne, które poddaje się reakcji do gotowego produktu piany, możesz zwrócić się do wykonawcy o dokonanie przeglądu karty technicznej z Tobą.

Pianki PUR uznawane są za tworzywo o najlepszych parametrach izolacyjności cieplnej. W zależności od gatunku takiej pianki wielkości współczynnika przewodzenia ciepła λ oscylują wokół wartości 0,018 – 0,036 W/(m•K).Jeśli zdecydujesz się na wykonanie usługi natryskiem piany poliuretanowej zwróć uwagę na wartość współczynnika przewodzenia ciepła λ. Parametr ten jest związany z oporem cieplnym przegrody którą zainstalujesz w swoim obiekcie.

Natrysk pianki poliuretanowej skutecznie przeciwdziała wykraplaniu się wody na zimnej powierzchni dachu i ścian.

Budynek ocieplony pianką jest szczelny. Powierzchnia izolacji jest łatwa do mycia i odkażania.