• Post category:aktualnosci

Izolacja podłogi, stropu, piwnicy….

Właściwie wyizolowana podłoga na gruncie- parterze oraz stropu nieużytkowego poddasza to połowa sukcesu w izolacji Twojego domu.Często skupiając się na izolacji pionowej ścian i poddasza zapominamy o właściwej izolacji tych powierzchni.

To połączenie nieszczelności tworzy największą nieefektywność energetyczną przez co podnosi koszt ogrzewania i wentylacji domu.

Ocieplenie posadzki na gruncie

Jest stosunkowo proste: polega na natryśnięciu żądanej wartwy twardej piany poliuretanowej. W przypadku posadzki na gruncie wystarczy pózniej na natrysniętą izolację rozłożyć rury od „podłogówki” bez stosowania dodatkowych warst izolacji (folie). Plusem takiego rozwiązania jest brak mostów i rozjeżdzających się warstw płyt. Powstała membrana z piany pur jest monolitem po którym można chodzić w czasie wylewania posadzki. Otrzymujemy dużą wytrzymałość na nacisk, znaczną odpornośc na wilgoć.

Prawidłowo wykonana i zaizolowana podłoga na gruncie gwarantuje odpowiednią ochronę przed wilgocią z podłoża, zmniejszy straty ciepla oddawane do gruntu oraz zapewni odczuwalny komfort użytkowania pomieszczeń na parterze. Ostatnia warstwa podłogi na gruncie wykonana jest z betonu o grubości 4 cm – 5 cm. W czasie użytkowania budynku otrzymujemy izolację dzięki której nasze wykonczenie- płytki „nie pracują” z izolacją.

Poddasze nieużytkowe a izolacja

Poddasza nieużytkowego nie ociepla się, bo byłoby to nieopłacalne z punktu widzenia ekonomii, nawet, gdyby miało być wykorzystywane sporadycznie. Powinniśmy pamiętać o ociepleniu stropu, który oddzielać będzie pomieszczenia mieszkalne od niemieszkalnej przestrzeni. W przypadku stropów „twardych” żelbetonowych natryskujemy pianę twardą po której można chodzić. Eliminuje ona ciężar wylewki i koszty z nią związane.

W przypadku stropów lekkich izolujemy szczęlna membraną między belkami stropowymi. Wykonanie termoizolacji stropu zapobiegnie ucieczce ciepła z pomieszczeń na niższej kondygnacji (ciepło wędruje ku górze), a to przyczyni się do realnych oszczędności – poniesiemy mniejsze koszty ogrzewania.

Straty ciepła przez nieizolowany stop mogą prowadzić również do skraplania pary wodnej na pokryciu dachowym.

Izomedia oferuje nowoczesne i skuteczne rozwiązania dla izolacji Twojego domu od fundamentu po strych.
Wykorzystanie natryskowej pianki poliuretanowej, która tworzy hermetyczne i bezspoinowe uszczelnienie jest idealnym rozwiązaniem dla takich aplikacji. Izolacja pianką podłogi, stropu to inteligentna inwestycja, która będzie sie spłacać w ciągu kilku lat.

Piana poliuretanowa może być stosowana bezpośrednio na betonie, natomiast rury podłogowego ogrzewania mogą być przymocowane do pianki za pomocą standardowych uchwytów. Jest to szybki i skuteczny proces w porównaniu do innych metod izolacji.

Masz podłogę do izolacji zadzwoń: 782-187-037