• Post category:aktualnosci

Jak prawidłowo izolować budynki inwentarskie (obory, kurniki, świniarnie)? Ocieplenie budynku gwarantuje ciepłą zimę w pomieszczeniu i mniejsze rachunki za ogrzewanie. Istotny jest dobór ocieplenia, które stanowi o skuteczności termicznej budynku.

izolacja-kurnika-jak-prawidlowo-izolowac-budynki-inwentarskie/

Aktywnie i fachowo izolujemy chlewy, kurniki, pomieszczenia drobiu, obory. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, samodzielnie opracowanych technik, możemy wyizolować/ocieplić dowolną konstrukcję warstwą piankowej izolacji poliuretanowej (pianka pur). Dużą zaletą izolacji pianą poliuretanową pomieszczeń inwentarskich jest to, że klimat w kurniku/pomieszczeniu staje się dla użytkownika do opanowania/kontroli bez zbędnych kosztów energii.

izolacja-kurnika-jak-prawidlowo-izolowac-budynki-inwentarskie/

Izolacja kurnika

Oto kilka przykładów izolacji pianką pur w sektorze rolniczym:

  • Izolacja kanałów powietrznych/zadaszenia/ścian w budynkach inwentarskich (stodoły, szopy, świniarnie) redukujemy kondensacje pary wodnej.
  • Ponowna izolacja istniejących magazynów/termomodernizacje. Jest to stosunkowo proste przekształcenie istniejącego pomieszczenia na taki który spełnia aktualne wymagania.
  • Wierzymy, że warstwa poliuretanowa to najlepszy materiał izolacyjny w użyciu, ponieważ: jego właściwości termoizolacyjne (wartość R) jest większa niż innych dostępnych materiałów izolacyjnych na rynku. Stanowi ona zabezpieczenie przed wodą, powietrzem, szkodnikami.

Co ważne nie utlenia się w czasie, jak inne materiały izolacyjne!

Jak prawidłowo izolować budynki inwentarskie?

Dlatego ochrona kurcząt (kurniki) jest krytyczna dla zdrowia i produkcji. W przeciwieństwie do niektórych innych opcji izolacji, pianka poliuretanowa nie przyciąga gryzoni, owadów i bakterii, co czyni ją doskonałym wyborem dla budynków gospodarskich.

Jak prawidłowo izolować budynki inwentarskie?

Piana natryskowa jest również zdecydowanie najbardziej skuteczną metodą redukcji kosztów ogrzewania

Rezultatem są wyniki w oszczędności paliwa/ogrzewania od 30 do 50% a zwierzęta mają większą tendencję do równego wzrostu/chowu.